Aktuality

Letem světem s knihovnou – knihovnický kemp

Snimek_obrazovky_2024-05-27_144820_120s75.png

Krajská knihovna v Pardubicích pořádá knihovnický prázdninový kemp "Letem světem" pro děti ve věku od 8 do 10 let, který se uskuteční od 1. do 4. července 2024. Děti se mohou těšit na různé zajímavé aktivity, jako jsou workshopy, roboti, cestování, knihy, loutky a návštěva vojenského letiště.

Přihlášky a další důležité dokumenty lze získat na dětském oddělení knihovny od 29. května do 10. června 2024. Účastnický poplatek ve výši 1 500 Kč je nutné uhradit do 11. června 2024 na účet knihovny. Tento poplatek zahrnuje vstupy, jízdné (mimo MHD), obědy, pitný režim a interaktivní programy.

Sraz dětí bude každý den v 8.30, odchod domů v 16.30.

Pro více informací můžete kontaktovat M. Špačkovou na tel.: 606 759 982 nebo dětské oddělení knihovny na tel.: 465 312 45. Počet míst je omezen, proto neváhejte a přihlaste své dítě co nejdříve.
Více informací tady.

Připravujeme pro vás komiksové řádění: K-Boom!

soutez.png

Zažijte dobrodružství mezi regály naší knihovny! Připojte se k pátrání, zúčastněte se soutěže a vyhrajte komiky, který nám věnovalo nakladatelství CREW!
Co vás čeká? Každé dva měsíce otevíráme na starším dětském oddělení nové komiksové téma. Najděte odpovědi na otázky spojené s tématem daného cyklu a získejte lákavé odměny! Přijďte a staňte se součástí naší komiksové rodiny. Vaše cesta za poznáním a zábavou začíná 1. července!
Více informací budeme odkrývat tady.


Sobotní robotika pro veřejnost

sova.png

Předškoláci a školáci, máte jednou do měsíce možnost stát se pánem robotů. Pokud vás zajímá, jak funguje umělá inteligence, můžete si společně s rodiči naprogramovat svou robotickou hračku. Ta bude plnit vaše úkoly a výzvy. Pomocí jednoduchých příkazů, barevných dílků nebo čar poslechnou malí roboti na slovo.

Předpoklady: zarezervovat si místo na recepci
Kdy: 22. června, od 9.00 do 10.20, od 10.25 do 11.45
Kde: univerzální sál krajské knihovny
Vstupné: 50 kč.


Přijďte si zahrát stolní hry!

hry.png

Každý měsíc pro vás otevíráme klub karetních, deskových a všelijakých her! Přijďte do klubovny na dětském oddělení zahrát osvědčené kousky, naučit se něco nového a dobře se pobavit!
Řadu her si u nás pak můžete i půjčit. :-)
Určeno pro všechny děti a jejich rodiče.

Kdy: Pozor, změna termínu! Uvidíme se 12. 6. 2024 od 15.00
Kde: klubovna dětského oddělení a malé dětské oddělení
Vstupné: Zdarma


Výtvarný workshop: Děti si dělají radost

vv.png

Knihovnickými vrátky přeběhneme do pohádky.
Dětské oddělení rozdává vysvědčení.
Hádáme pohádkové příběhy, vymýšlíme kouzelné předměty, malujeme svůj pohádkový obrázek. Taky nás napadlo zahrát si s vámi divadlo.
Vstup je volný a zdarma.


Čtenářský klub pro děti 2.-4. tříd

knihy1.png

Máte rádi knihy? Chcete objevovat další příběhy? Toužíte povídat si o tom, co jste přečetli? Máte chuť poznat další kamarády, kteří to mají stejně jako vy? Pro děti 2.-4. tříd otvíráme čtenářský klub pod vedením zkušené lektorky, biblioterapeutky a knihovnice Lenky Šilarové. Budeme se scházet každé úterý v odpoledních hodinách v příjemném prostředí dětské klubovny a společně zažijeme nevšední dobrodružství a inspirativní setkání nad knihami. Odnesete si tipy na další četbu, rady pro vlastní čtenářské návyky a nadšení pro dětskou literaturu. Neváhejte, počet míst je omezený!

Kdy: Každé úterý 14.00-15.30, začínáme hned 12. 9., přidat se můžete kdykoli, pokud bude místo!
Kde: Vendelínova klubovna v dětském oddělení. Sraz vždy před vstupem do knihovny
Kapacita: K 1. 1. jsou volná 3 místa.
Vstupné: Zdarma
Přihlášky: Hlásit se můžete na e-mailu zc.liame|avoralis.aknel#zc.liame|avoralis.aknel, na dětském oddělení pak budou k dispozici papírové přihlášky.


Archív aktualit

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License