Jsme dětské oddělení Krajské knihovny v Pardubicích. Při vstupu do knihovny se nacházíme v pravé části v prvním poschodí. Máme dvě oddělení, jedno pro děti do deseti let a druhé pro ty starší, ale vyberou si u nás i dospělí. Pro vybrané aktivity máme k dispozici i klubovnu na stejném poschodí a také hojně využíváme historický sklep.

Naše služby nejsou jen o půjčování knih (časopisů, audioknih, her a vůbec). Nabízíme také:

  • přístup k počítačům s přístupem na on-line katalog knihovny a na internet. Také se zde mohou prezenčně využívat multimediální nosiče - elektronické encyklopedie, výukové i zábavné hry. Většinu věcí je možné si půjčit domů.
  • bibliograficko-informační službu: poradíme, kde požadované informace získat, a pomůžeme s vyhledáváním.
  • spolupráci se školami - nabízíme exkurze, besedy a výchovu k systematické práci s informacemi.
  • Organizujeme Pasování prvňáčků na čtenáře, Den pro dětskou knihu, Noc s Andersenem, čtenářský klub, různá herní odpoledne a další akce. Seznam pravidelných i občasných událostí si můžete prohlédnout v záložce Nabídka.

Věřte nebo ne, nabízíme přes 50 000 knih, audioknih, časopisů a her. Pokud chcete vědět, jaké knihy u nás máme, podívejte se do katalogu, knihy našich oddělení mají signaturu “M”. Pořádáme i události přístupné veřejnosti, ale abyste si mohli užít všechno, co nabízíme, pořiďte si průkaz čtenáře. Pro zřízení dětské karty je potřeba přítomnosti dospělého, na recepci se vyplní formulář a zaplatí roční poplatek 60 Kč. Podrobněji se vše dočtete v knihovním řádu.

Do prostor knihovny si vezměte košík a vypněte zvonění u vašeho telefonu.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License