Odkazy

WEB LOVCI PEREL

soutez.png

Lovci perel jsou oblíbená soutěž, nyní s svým webem kde naleznete ty nejaktuálnější seznamy otázek a pokud jste registrovaní do soutěže tak i lovecké konto, díky kterému máte přhled co jste již četli.
.
.
.

Pro školáky: Čtení pomáhá

Cteni-pomaha-logo.jpg

Projekt pro školáky! Náš cíl je spojit potěšení ze čtení s radostí z pomoci druhým.
Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit padesát korun, který věnuje na jeden z nominovaných projektů.
Odkaz: http://www.ctenipomaha.cz/
Doporučujeme: Maraton čtení


Pro rodiče a pedagogy: Nejlepší knihy dětem

nejlknihydetem.jpg

Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

Odkaz: http://www.nejlepsiknihydetem.cz
Doporučujeme: Třídění doporučených knih podle věku


Pro rodiče a pedagogy: Rosteme s knihou

logorostemesk.jpg

Projekt Rosteme s knihou je zaměřený na zvyšování čtenářské gramotnosti zejména u dětí a mládeže. Usilujeme o to, aby se naše společnost neustále aktivně zamýšlela nad podporou a propagací četby s ohledem na negativní důsledky, které by ignorance vážnosti problému mohla způsobit. Projekt zaměřený na získávání kladného vztahu k literatuře a knihám oslovuje zajímavým způsobem zejména předškolní a školní mládež s cílem rozvíjet a prohlubovat jejich literární vzdělání a čtenářskou vyspělost, zlepšovat a obohacovat komunikační schopnosti a obecně kulturní znalosti. Smysluplnost projektu je dána perspektivní péčí o růst intelektuálního potenciálu naší země.
Na stránkách najdete aktuality z dění na literární scéně, tipy na novou kvalitní literaturu, soutěže a zvláštní web přímo pro děti Rostík.

Odkaz: http://www.rostemesknihou.cz
Doporučujeme: Web pro děti s hrami, zábavou a samozřejmě knihami


Pro rodiče: Celé Česko čte dětem

cccd.jpg

Proč číst dětem?
"Aby měly svět rády. Aby se jim v něm líbilo. Aby věděly, že je větší než to, co vidí jenom očima. Aby mu věřily. A aby věřily nám, co jim čteme. Když čte taková maminka nebo tatínek – to je svět, jak má být: krásný, vzrušující, důvěryhodný, bezpečný a útulný." (Luděk Richter, dramaturg, režisér a herec Divadelní společnosti Kejklíř)
Naším posláním je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro jejich rozvoj a utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti číst".
Stačí 20 minut denně. Každý den.

Odkaz: http://celeceskoctedetem.cz/
Doporučujeme: Co číst dětem aneb Zlaté tituly


Pro rodiny: Galerie města Pardubic

g00299.jpg

Galerie města Pardubic vznikla v roce 2012. Nevytváříme umělecké sbírky muzejního typu, umělecká díla nevlastníme, ani nejsme galerie prodejní.
Představujeme hostující autorské projekty, které obměňujeme každé dva měsíce. Cílem nové městské galerie je seznámit obyvatele i návštěvníky města s aktuálními uměleckými, estetickými i společenskými problémy současnosti a vytvořit pro ně relaxační a zážitkový prostor.

Odkaz: http://www.gmpardubice.cz/
Doporučujeme: Sobotní výtvarné kurzy pro tvořivé děti


Oblíbený spisovatel: Klára Smolíková

smolikova_husuv_dum.jpg

Vyrostla na Praze, kde studovala na Filozofické fakultě UK a to na katedrách estetiky a teorie kultury. Lákala ji popularizace, takže už během studií publikovala články a spolupracovala na učebních textech.
Patnáct let žila s rodinou v Táboře a věnovala se psaní do dětských časopisů. Pohádky, komiksy či zábavně vzdělávací články ilustroval Honza Smolík. Psala také vzdělávací materiály pro učebnice a vytvořila desítky sad pracovních listů pro základní školy.
Knihy, které publikuje, jsou převážně určené dětem. Prvními čtenáři byly její děti: syn Tobiáš a dcera Jorika. Protože už povyrostly, troufá si Klára napsat taky něco pro starší čtenáře. Takovou vlaštovkou je kniha H. U. S. pro náctileté.

Odkaz: klarasmolikova.cz
Doporučujeme: Komiksová revue Bublifuk


Událost: Noc s Andersenem

NSA.jpg

Noc s Andersenem je již tradiční akcí dětských knihoven. Na jednu noc se knihovna promění v pohádkový svět, ve kterém děti mohou strávit nezapomenutelný čas společně s příběhy, hrami, hádankami, workshopy a dílnami. Program připravují knihovnice jednotlivých knihoven.
Akce se pořádá od roku 2000 a rozšířila se do celého světa. Iniciativě byla 2. dubna 2013 v Odense udělena cena "Hans Christian Andersen Award".
Letos se Noc s Andersenem odehraje v naší knihovně 1. dubna. Během února bude otevřeno přihlašování pro děti ve věku 6-10 let.

Odkaz: www.nocsandersenem.cz


Pro knihovny: Klub dětských knihoven SKIP ČR

kdk.gif

Klub dětských knihoven SKIP ČR (dále jen KDK) je největší a nejaktivnější odbornou sekcí Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR. Má zásadní význam pro činnost a rozvoj dětských oddělení knihoven v České republice. Vytváří prostor pro vzájemnou komunikaci, úzkou spolupráci knihovnic, výměnu nápadů, zkušeností i metodických textů a materiálů. Organizuje odborné vzdělávání, připravuje společné projekty, navazuje kontakty, propaguje a prezentuje práci knihoven s dětským čtenářem.

Odkaz: http://www.kdk.munovapaka.cz/


Pro mládež: Rádio Junior

RJunior.png

Rádio Junior je stanice Českého rozhlasu pro děti.
Vysíláme pohádky, písničky, povídání se zajímavými hosty, dobrodružné příběhy, vtipné hlášky, zprávičky a máme pro vás taky soutěže. Naladit nás můžeš po celý den na počítači (radiojunior.cz), televizi, mobilu, tabletu, digitálním rádiu nebo běžném rádiu (na běžném rádiu ale jen od 19 do 20 hodin na Dvojce Českého rozhlasu).

Odkaz: www.radiojunior.cz
Doporučujeme: Webík - hry a pohádky


Portál pro děti: Veverušák

veverusak.png

Veverušák je web určený pro všechny děti a mladé, ale nejen pro ně, rozhodně rádi přivítáme všechny návštěvníky bez ohledu na pohlaví i věk. Najdete zde mnoho hezkých soutěží o zajímavé ceny. Také spoustu her, při kterých se pobavíte nejen se svými kamarády, ale možná poznáte mnoho dalších přátel.

Odkaz: www.veverusak.cz
Doporučujeme: Knižní tipy


Pro všechny: Národní centrum bezpečnějšího internetu

1-0.png

NCBI je neziskové nevládní sdružení, založené v roce 2007. Jeho posláním je přispívat ke zvýšení bezpečnosti užívání internetu, moderních informačních a komunikačních technologií, zvyšovat povědomí uživatelů o jejich kladech a možných nebezpečích, přispívat k osvojování etických norem v online prostředí, napomáhat předcházení a snižování možných sociálních rizik spojených s jejich užíváním. Hlavním cílem sdružení je vytvořit a provozovat odborné pracoviště pro osvětu, vzdělávání a ochranu uživatelů před ilegálním a ohrožujícím obsahem na internetu. Sdružení podporuje výzkum a studium problematiky bezpečnějšího internetu, vytváří knihovnu výukových a metodických dokumentů, které se vztahují k problematice bezpečnější online komunikace, a přehled osvědčených postupů v dané oblasti.

Odkaz: http://www.ncbi.cz/
Doporučujeme: Mladí proti nenávisti online

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License