Vendelín Proti Viru

Vážení rodiče a čtenáři, na této stránce naleznete náš rozcestník plný sesbíraných materiálů a odkazů použitelných v současné komplikované situaci.

Doporučené odkazy na elektronické zdroje a služby knihoven

[https://online.knihovny.cz]
[http://https://poznejte.knihovny.cz]
[https://komensky.knihovny.cz]
[https://akcek.knihovny.cz]
[https://1989.knihovny.cz]
[https://ctenidetem.knihovny.cz]
[https://www.knihovny.cz/Search/Inspiration]

Appka Čtenářský metr

%C4%8Dten%C3%A1%C5%99sk%C3%BD%20metr.jpg

stránky projektu
//Už jste slyšeli o Čtenářském metru? pokud ne, tak jste to právě napravili. Jde o aplikaci podporující dětské čtenářství, kterou vytvořila Knihovna Třinec a obsahuje kvalitní a zároveň čtivé knihy pro malé i větší čtenáře. Doporučené knihy samozřejmě najdete i u nás v knihovně (tedy až se otevře 🙂), do té doby se můžete alespoň nechat inspirovat nebo šáhnout po ebooku.

Aplikace vznikla ve spolupráci s Knihovnou Třinec a Městem Třinec.//

Časopis Impulsy

Knihovna Jiřího Mahena vydavá v svém časopisu celou řadu článku pro týkající se vhodných aktivit s dětmi.
Výběr článků od našich knihovníc
domácí škola
Hravě proti nudě
Knihomolské impulsy


Trénuj a překonávej překážky domácí školy!

na stránkách Umíme To najdete připravené interaktivní příklady.
Například kvalitní procvičování češtiny na [http://www.umimecesky.cz]. Najdeš trénink pro diktáty, ale i jiné procvičování češtiny. Přehledně od nejlehčích příkladů, vybrat si můžeš i podle ročníku.


Čtení proti nudě

Milí čtenáři,
využijte nabídky rozhlasové fonotéky, Pro "čtení ušima" je vám v těchto dnech k dispozici rozhlasový čtenářský deník. najdete zde podcasty o jednotlivých dílech, která využijí hlavně starší děti a studenti.
https://temata.rozhlas.cz/ctenarskydenik


Veselé pohádky

Milý čtenáři,
na webovém portálu https://www.veselepohadky.cz/ naleznete audiopohádky, ale i večerníčky v jejich nezkrácené podobě, a to vše zdarma online. Jednotlivé pohádky jsou tříděny do kategoriií dle svého zpracování, nebo podle pohlaví děti, podle jejich věku, jazyka, v němž jsou natočeny, či podle tématu nebo tvůrce.


Čtení očima

Vážení čtenáři,
pokud jste milovníci komiksů, tak určitě uvítáte možnost zobrazit si online online tvorbu kanadského kreslíře Kurtise J. Wiebeho, jenž ji na svých stránkách zpřístupnil zcela zdarma. Jedinou nevýhodou je nutnost ovládání anglického jazyka, jelikož nejsou přeloženy do češtiny. U nás je tento autor známý především svým počinem Krysí královny, který je zde mj. také volně přístupný. Komiksy pro starší čtenáře.
Zdroj: https://imagecomics.com/comics/read-first-issues


Hravě proti nudě

Milý čtenáři a příslušníci deskových her,
chtěly bychom Vám nabídnout nějaké hry proti nudě. např. hra Dobyvatel (www.dobyvatel.cz) je vědomostní online hra zdarma, dostupná v prohlížeči i jako mobilní aplikace. Své znalosti si otestujete v celé řadě disciplín od historie přes vědu až po sport. Můžete hrát sami proti počítači nebo náhodným spoluhráčům, ale také proti přátelům. Stačí se jen zaregistrovat. Zeměpisné znalosti si můžete procvičit i navzdory zavřeným hranicím. Slepými mapami atematickými kvízy se internetové vody jenom hemží. Mezi oblíbené online hry pro více hráčů patří například GeoScents, stačí zadat přezdívku, vybrat si barvu a pak mířit lépe než spoluhráči. Schválně, v jaké části Německa se nachází Stuttgart? http://geoscents.net/
Board Game Arena (BGA) je online platforma pro deskové hry, kde si můžete zdarma zahrát bezmála 200 oblíbených her proti lidem z celého světa. Pokud byste čekali klasické piškvorky nebo solitaire, budete zklamaní, BGA totiž nabízí takové tituly jako Carcassonne, 7 divů světa, 6 bere nebo Takenoko. Můžete hrát sami nebo s přáteli, v reálném čase či v tahovém režimu, stačí se jen zaregistrovat. https://boardgamearena.com/


Kde hledat dál

Knihovny proti viru

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License